''ראש עיריית צפת, פתח במלחמה נגד המכללה האקדמית''. מנכ''ל המכללה לא מתכוון להרים ידיים


בשבוע שעבר, חגגו, זמנית, ראש עיריית צפת והנציגים החרדים במועצה, את הפלת תוכנית הבנייה של מכללת צפת- הקמת מתחם חדשני עבור מעונות סטודנטים, חנייה תת קרקעית ושטחי מסחר. כל אלה על שטח המכללה, בסמוך לתחנה המרכזית בעיר. 

במקומון החרדי- 'צפת בתנופה', העצימו את החגיגה- והידיעה המרעישה נפתחה באופן המשליך על כוונת המצביעים נגד התוכנית. ''אנחת רווחה חוצה מגזרים. בשל התנגדותו של ראש העיר בוטלה התוכנית לבניית קמפוס ענק של המכללה על שטח של 34 אלף מ''ר'', כך לשון הכותרת. 

היו שפרסמו ברשתות החברתיות כי ''ראש העיר צפת הוכיח את הברית העמוקה עם החרדים והפיל את תוכנית המכללה''. 

מנגד עמדו חברי המועצה, יותם קארו ויוחאי עזרא, שניהם מהציונות הדתית, שהצביעו בעד פרויקט המכללה. עזרא תקף את החלטת ראש העיר אוחנה ושני הנציגים החרדים; ''במקום לשתף פעולה כדי לחזק את צפת, בחר ראש העיר לצאת במלחמה נגד המכללה''. חבר המועצה הרב יותם קארו, בחר שלא להגיב. במכללה האקדמית בצפת לא ממש מתרגשים מהצבעת הנגד של ראש העיר ואין בכוונתם לוותר או להתפשר על השטח שבבעלותם. מנכ''ל המכללה, שלומי בן נון, מסר; ''אין סיכוי שנוותר על השטח. ניפגש בוועדה המחוזית, אין לי ספק שננצח''.  

המכללה האקדמית צפת, מסרה בתגובה; "בתקופה האחרונה מצויה המכללה האקדמית צפת בתנופת התרחבות ופיתוח מואצת. לאור הצטרפותם ההולכת וגדלה של סטודנטים ממרכז הארץ למגוון ההולך וגדל של מסלולים וחוגי לימוד המוצעים במכללה, גובר הצורך בהקמת מתקני לימוד ומגורים חדשים לשימוש הסטודנטים הלומדים במכללה. בשבוע שעבר החליטה הוועדה לתכנון ולבנייה המקומית צפת שלא לאשר בניית מרכז לימודים חדש במתחם 'שחל-יונה', המצוי בבעלות המכללה והכולל מלבד כיתות לימוד, גם שירותי חניה, מסחר ומעונות חדשים. המכללה האקדמית צפת מתכוונת לערער בנושא לוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה, תוך המשך חיפוש אחר פתרונות משותפים עם עיריית צפת". 

תגובת עיריית צפת; ''ראש העיר לא מתנגד להקמת פרוייקט המכללה אלה להקמת  מעונות במרכז העיר. למכללת צפת ניתן שטח חליפי ולא בעורק תחבורתי קשה ובעייתי. כמו כן הומלץ במקום מעונות  להקים מכוני מחקר כיתות לימוד ומרכז מסחרי''.

צילום ארכיון/ דוברות עיריית צפת