סיור אהבה בגולן


יקב אסף הוקם ע"י אסף והדסה קדם בשנת 2012, וממוקם ב "קדם כפר יין" בין המושבה קדמת צבי ונחל הג'ילבון, במרכז רמת הגולן. היקב מייצר כ- 60,000 בקבוקים בשנה בבציר ידני, ורק מכרמי המשפחה הנמצאים ברמת הגולן על אדמת בזלת המאפיינת את האזור.  חלקות הגפנים בבעלות המשפחה ומטופלות על ידי אסף ואורן קדם – Estate Winery. היקב משפחתי, כאשר שבעה בני משפחה (אסף, הדסה, עדי, אורן, קארן, שחר ותומר) עובדים ופעילים בעשייה ובתפעול היקב וכפר היין. בנוסף ליקב ומרכז המבקרים יש כאן בית קפה מקומי (בהובלת עדי קדם – שפית בוגרת ה-FCI  בניו יורק), ושלוש בקתות אירוח לזוגות.

מרכז המבקרים של היקב שוכן במבנה בזלת היסטורי מרהיב ביופיו, חלק מכפר צ'רקסי שהיה על ציר בית המכס וצפון הגולן. מדי שנה בתקופת הבציר מתקיים כאן פרויקט "עבודה עברית". מתנדבים מכול הארץ באים ליקב לחוויית בציר אותנטית. אחרי העבודה מתכנסים בשעות הערב, נהנים מארוחת פויקה והמון יין סביב מדורה, וישנים באוהלים.

היינות של משפחת קדם שוברים את השגרה, יצירתיים, ומחברים אותי ליצירה מקורית, חגיגה מוזיקלית. אלון בסלע הוא שיר קצבי וסוחף באתניות הים תיכונית. חיבור בין מנגינה וקצב ובין האדם לטבע במונחים פילוסופיים. ההקלטה בהופעה חיה בפסטיבל הג'אז במרסיאק (Marciac) בדרום מערב צרפת. אחרי 2:11 דקות, הלהקה עוזבת את הבמה ומשאירה את איתמר דוארי לנגן לבד על הדומבק, במיומנות טכנית מרשימה ועוצרת נשימה, במשך 4:34 דקות. יצירה מקורית, ביצוע מעולה, חגיגה מוזיקלית. אבישי כהן כתב והלחין, שר בעברית שיר שמתאים גם לאוזניים שלא בהכרח חובבות ג'אז.


אבישי כהן (יש עוד אחד בשם זה – חצוצרן ג'אז) נולד בישראל בשנת 1970 למשפחה מוזיקלית ואמנותית רב-תרבותית, אשר שורשיה בספרד, יוון ופולין. בהשראת הבסיסט האגדי ג'קו פסטוריוס, הוא לקח בס חשמלי בילדותו. לאחר ששירת בלהקה צבאית עבר לניו יורק, שם התגורר 12 שנים, עבד עם אומנים בקהילת הג'אז הלטינית בעיר, והופיע באלבומים עם הפסנתרן הפנמני דנילו פרז והגיטריסט קורט רוזנווינקל. בשנת 1996 הוא הפך לחבר מייסד ב- Sextet של הפסנתרן והמלחין צ'יק קוריאה, וארבעת אלבומיו הראשונים כמנהיג שוחררו לאחר מכן תחת הלייבל Strea של קוריאה. לאחר מכן השיק קריירת סולו בלייבל שלו, Razdaz Recordz. מלבד קוריאה, כהן ליווה, הקליט, והופיע עם בובי מקפרין, רוי הרגרוב, הרבי הנקוק, ננה פרילון, ופקיטו ד'ריברה. במוזיקה שלו הוא מצליח לבטא את הקשר בין מוזיקה לחוויה רוחנית, ושר בעברית, אנגלית, ספרדית ולדינו – שפת השורשים של אימו.

אבא ובן – אסף ואורן קדם. צילום אורן קדם

היין והמוזיקה שואבים את מקורם באדמת הארץ. היין בעשייה עצמית, והשירה אמיתית ואותנטית. שניהם חוויה ענקית מלאה ביצירתיות ורוחניות. יין קסום, מוזיקה מכושפת. שקט ושלווה לנפש ולגוף. רומנטיקה ויין. סיור אהבה.

יוסי נאור, חובב יין וג'אז, כותב באתר היין- 'אכול ושאטו', מביא לנו הקשרים בין יינות ישראליים למוזיקה שהוא אוהב.