מכפר הנשיא לטייסת


היום ( חמישי) ייערך טקס סיום קורס טיס מספר 180 בבסיס חיל האוויר חצרים, בו יוענקו כנפי טיסה לבוגרי ובוגרות הקורס. את קורס הטיס סיימו 40 חניכים, 37 גברים ושלוש נשים, אשר יעמדו על רחבת המסדרים במעמד קבלת הכנפיים. ע', אחת משלוש הנשים שסיימו בהצלחה את הקורס, היא בוגרת מכינה קדם צבאית גליל עליון. 

"אני יכולה להגיד בוודאות כמעט מוחלטת, שלא הייתי עומדת על מגרש המסדרים היום אם לא הייתי חניכה במכינת גליל עליון. שנת המכינה פיתחה בי את תחושת המסוגלות והאמונה בעצמי, את היכולת לבלוט ולהנהיג בקבוצה חזקה, וסייעה לי להגדיר לעצמי מהו שירות משמעותי עבורי, מה חשוב לי וגם לחברה ולעם. התפיסה הזו הובילה אותי לאורך כל התקופה הזאת וגרמה לי לא לוותר גם כשקשה.

בתקופה האחרונה יצא לי לטוס פעמים רבות בצפון בגובה נמוך ולנחות במנחת מחניים. בפעמים שזה קרה, ליוותה אותי תחושת חיבור והקשר לקיבוץ כפר הנשיא שהיה לי לבית".

עודד שטיין, סמנכ"ל המכינה: "לפני מספר שנים ע' הייתה חלק מחבורה מופלאה של חניכים וחניכות בקבוצת כפר הנשיא של המכינה הקד"צ גליל עליון. 40 וקצת נערים ונערות, סקרנים, תמימים ושוחרי טוב שיצאו לשנה של גילוי והתפתחות אישית לטובת כלל החברה, תחת חסותה של קהילת כפר הנשיא. כבר בימים הראשונים למכינה, בטיול הפתיחה, ע' התבלטה בשילוב אמיתי וגם נדיר בשלב הזה של התוכנית, של רצון ויכולת לקחת אחריות. שלושה ימים לאחר מכן ע' נבחרה על ידי חבריה לקבוצה כראשונה בין שווים להוביל אותם כמזכירת הקבוצה וכך עשתה בהצלחה מרשימה לכל אורך השנה, כאשר שמה עצמה בכל מקום שדרש מאמץ והתמודדות מעצמה ומהקבוצה.

כל חניך קורץ מחומר אחר, עם נתיב חיים שהתעצב דרך משפחתו, החברים והסביבה, תנועת הנוער וגם המכינה - באמצעות חיי הקבוצה, הלימודים, הדרישה הבלתי מתפשרת לקחת אחריות ולהשפיע. אנו גאים בע' וחבריה, בוגרי המכינה על פעילות יומיומית בשליחות בשדה הצבאי והאזרחי שהם פועלים בו. בשנה הבאה תגיע גם אחותה של ע' למכינה, לפלס לעצמה את הנתיב שתבחר."

יצויין כי הטקס ייערך במתכונת מצומצמת ולמשפחות בלבד, בשל מצב הקורונה.