יהלום


המילים של חיה רק- יהלום. בת 57, אלמנה ואם לשלושה ילדים, שני נכדים וכלבה. אגרונומית כבר למעלה מ- 30 שנה.

''לגור בגליל זה כמו להיות בחופשה מתמשכת עבורי. עולם ירוק ורגוע יותר, קצב החיים יותר איטי. לחיות בטבע שמשתנה מעונה לעונה, מרחב חקלאי עם שדות ומטעים וכבישים פתוחים ללא פקקים. מאחר ולמו"פ צפון מנדט למחקרים חקלאיים בכלל הצפון – מהים במערב, עד צמח בדרום והחרמון בצפון, המחקר מתבצע בחוות ומשקים רבים בכל האזור – חוות צמח, חוות כרי דשא, חוות אבני איתן ופיכמן בגולן, חוות המטעים וגד"ש בעמק החולה, חוות מתיתיהו בגליל, ועכו במערב וכמובן במעבדות שבמכון המחקר מיגל  בקרית שמונה, ואצל החקלאים השונים. 

המשרד שלי ממוקם במיגל, באזור התעשייה הדרומי של קריית שמונה. כל נסיעה לצרכי העבודה במרחבים, במטעים ובחלקות המחקר של מו"פ צפון בגליל ובגולן, הינה עבורי טיול בטבע. 

הנסיעות חושפות אותי לחבל ארץ ירוק, יפה, פורח ורגוע. החיים במושב, עם קפה של שבת בבוקר בחצר ביתי מול החרמון, מטע נקטרינות והר אליעזר וקולות הציפורים, הינם הנאה צרופה. 


אמנם טרם התעריתי בחיי הקהילה של הצפון בכלל והמושב בפרט, מאחר ובאמת רוב זמני אני בעבודה, אך אני רואה ופוגשת אנשים חמים ונחמדים. שדה אליעזר באמת מאוד דומה לבארותיים. מושב שקט וצנוע עם אנשים שורשיים''.