חגיגת השכר, הבזבוז והעושק בתאגיד המים 'פלג הגליל'


התלונות על תאגיד המים 'פלג הגליל', לא התחילו היום וככל הנראה לא ייעצרו. כבר שנים, שכל העסק הזה צורם לעין ולארנק. התחושה הכללית בקרב האזרחים היא שהמנגנון המנופח, שנכנס לברז המים ולכיס שלנו, בחסות הממשלה, לא בוחל באמצעים והולך ומתנפח יותר ויותר על חשבון צרכני המים. חשוב לזכור, שלא פעם מדובר באזרחים על קו העוני או מתחתיו, גם אז, את אף אחד זה לא מעניין. תשלמו יקר על כל טיפה ואם חלילה משפחה ממוצעת חרגה במעט, הרי שעל זה היא תשלם מחיר כפול ומכופל. 

השבוע, לאחר התאוששות הדרגתית מהקורונה, נראה כי לתושבי צפת נמאס, ואלה החלו להשמיע קול קורא לפירוק התאגיד. ''אני משלם כ-7 ש' וחצי לקוב מים, שזה לכשעצמו מחיר גבוה מאוד. ממש גניבה. תאר לך שחרגתי מהמכסה, אז אני משלם כמעט 14 ש לקוב. זה לא מים, זה זהב, בושה וחרפה, איך עושקים אותנו'', כך מתאר תושב צפת את המצב. והוא מוסיף: ''אנחנו שבויים שלהם. אין לנו שום סיכוי מולם. והנה עכשיו, בקורונה, 3 חודשים שהיינו עם הילדים בבית, הצריכה עולה, היא חייבת לעלות. תשלום המים שקיבלתי, הגיע ליותר כ-700 ש', על חשמל משלמים פחות''. לשם המחשה, בראש פינה, שם התעקש ראש המועצה היוצא, אביהוד רסקי, שלא להצטרף לתאגיד, משלמים התושבים כ-4 שקלים בלבד לקוב. 

אם לא די בזה, הרי שתלונות נוספות התקבלו, על התנהלות התאגיד בטיפול השוטף. אם זה נזילות מים, תיקונים שכונתיים או בבניין מגורים, שוב, תחושת התושבים מראה על ''חוסר אמון, אי צדק ורצון להביא לסוף הסיוט הזה'', כלשונם.

ועל כל אלה מרחפת חגיגת השכר והבזבוז בתאגיד המנופח. משרדים, רכבים, שכר עובדים וספקים, החזרי הלוואות, תשלומי פיצויים בגין תביעות, כל אלה מסתכמים בעשרות מיליוני שקלים, אותם משלמים הצרכנים. ''מי צריך את המפלצת הזו. צריך לבטל את התאגיד שנולד כדי לחלק משכורות עתק ומכרזים הזויים. מדובר במנגנון מיותר ומנופח, צינור להעברת כספים ותפירת ג'ובים. ומי שמשלם את המחיר זה כמובן אנחנו התושבים, מה היה רע בשיטה הישנה שהרשות היתה מטפלת וגובה תשלום מאז שהנושא עבר לתאגיד גוזרים עלינו קופון שמן''. סיכם תושב העיר.

תגובות

ראש עיריית צפת, המשמש כיו''ר פלג הגליל, בחר שלא להגיב והיפנה אותנו לדובר התאגיד, יורם אבן צור, שמסר:  ''אלו סיסמאות שכנראה לא מבוססות על  נתונים אמיתיים. בעניין הצריכה והתשלום- רשות המים היא הגורם שקובע את מבנה החיוב ואת התעריף ולכן יש להפנות את השאלה לרשות המים. לאחר הפקת החייבים ניתן יהיה לבדוק את הטענה על צריכה מוגברת''.

מרשות המים נמסר: ''בחודשים האחרונים נבחנת מחדש כדאיות התאגדים ובקרוב תתקבל החלטה חדשה בעניין''.