תעצרו כבר את החרדים, אנחנו לא חייבים למות


מאמר המערכת

כמו בבני ברק, כך גם בצפת. חוגגים לכולם מול העיניים ומפיצים את המחלה. אז מה עוד צריך לקרות מול עיננו, כדי שנבין את עומק הבעיה שיש לנו עם הפרות הסדר של הציבור החרדי? הרי זה ייגמר בהרבה סבל ובמוות מיותרים. אנשים ימותו בגלל כמה מטומטמים, שמחליטים לשים פס על החוק ועוד מקבלים אישור מהמשטרה ומהממשלה הפרזיטית שיושבת בשלטון. 

המשטרה מתקשה לאכוף בשכונות וביישובים החרדיים. זה קרה קודם בחצור, שם כמעט כל הישוב נכנס לבידוד בגלל חתונה חרדית אחת. כך זה באירועים שונים בצפת, וכך קרה בחתונה אתמול (18/1) בבני ברק. לא נתפס. ההפרה הבוטה נמשכת בתלמודי התורה והישיבות הפתוחים, מפיצי קורונה מהלכים ביננו, התחלואה מזנקת, אלוהים נותן להם לקבל החלטה בוגרת ושפויה, והם בשלהם. שמים פס על כולם. 

מדובר בשערורייה ובמחדל. הפקרות ואפס מעשה מצד המדינה. ואם זה לא מספיק, אז החגיגה נמשכת גם בבתי הכנסת. לא פעם מצייצים תושבי צפת, על התקהלויות בבתי התפילה, צפיפות, אין מסיכות ומי יודע מי ממי תבוא הגזירה. גם המשטרה השבויה בקואליציית ביבי-חרדים, אינה עושה כל מאמץ לאכיפה בשכונות וביישובים החרדיים. גם אם הם באמת רוצים, במיוחד השוטרים הטובים, אכיפה אמתית אינה קיימת. הם כבולים. 

כאן יקומו כל אותם 'צדיקים' ויפלטו שלא רק החרדים מפרים הנחיות, ואולי הם צודקים, אבל אצל החרדים זה נראה שקוף, כי מדובר ביד מכוונת. ולא, לא של אלוהים. 

הנתונים המפחידים הם הראיה והעדות; כ–30% מנשאי הקורונה שזוהו בישראל בחודש האחרון היו חרדים, פי שלושה מחלקם באוכלוסייה. שיעור החרדים בין המתים הוא 10%, אף שהגיל הממוצע בציבור החרדי נמוך בהרבה לעומת הגיל באוכלוסייה הכללית, והמחלה פוגעת באופן קשה יותר בקשישים. 

עד מתי תמשיך הממשלה הזו והעומד בראשה,  לעצום עין, להתעלם ולתת לכל אלה להפיץ את המחלה והמוות בתוכנו. 

אם לא ביבי, אז אולי ראש העיר צפת, שוקי אוחנה, יעשה מעשה, ובמקום לשלוח הודעות מוקלטות לטלפון הנייד, יקום ויחד עם המשטרה המקומית, יעשה מעשה, כזה שיכול להציל אלפי תושבים, ולא רק מצפת. הלא עיר המחוז מושכת אליה אזרחים תמימים מכל אזור הגליל והגולן. 

במחשבה שניה, גם אדון אוחנה לא יכול לעשות כלום, חוץ מלהתקשר כמובן, הרי גם הוא מחובר בווריד לקואליציה החרדית, נראה אותו מפריע להם באיזו מסיבה.

צילום ארכיון/ חוגגים בבית הכנסת בצפת. צילום שוקי אוחנה/ ארכיון דוברות עיריית צפת