פגישה עם הרשב''י


הפלגים החרדים בהיסטריה. איך השוטרים העזו לעצור מאות מהם שפלשו למושב מירון, לאחר שהסתננו אל היישוב בדרכם לציון של הרשב"י ביום ההילולא. איך קרה שהם מובלים באזיקים בדרכם לתחנת משטרת צפת. איך? לרבים ממובילי הדעה בעולם החרדי והדתי, הזכירו המראות- 'ימים אפלים'. אחרים לא האמינו כי הקדוש ברוך הוא, מוליך אותם אל תאי המעצר. תוצר הלוואי היה שנאה, ריחוק, גידוף וקללה.

יש קנאי דת, שוב קנאי הדת, פורעי החוק, שלא מעניין אותם דבר וחצי דבר. אלה ההולכים כעיוורים וחוטאים למקום ולחבר. והאבסורד, שהם ושולחיהם, בטוחים, ממש בטוחים, כי בדרכם הם מרצים את בוראם והנה תכף, בזכות מעשיהם, יבוא משיח. בדיחה עצובה.

ביקשו והתחננו למלא אחר ההוראות, להקפיד, להשגיח. אז למה לא לשמור על הכללים. מי שמכם להפר אותם. מי זה אותו צדיק שציווה עליכם ללכת. ושמענו סיפורים על אלה שלא יכולים לוותר והחיבור לרשב''י הוא מבחינתם מעבר לכל מחסום. וואאוו. הנה צרור המדליות בדרך.

אין כמו לכבד את המקום, את האמונה, את המורשת והמסורת. אבן חוק היא. ואם לשים כאן את האמת, גם אני מחובר לרשב''י. ממש מחובר. עד כדי כך מחובר שכבר קבעתי איתו פגישה, מייד כשירצה ה'. 

הצילום במירון, ל''ג בעומר בימי קורונה/ דוברות המשטרה