מזל שיש את זלץ


אין משילות, אין מדיניות, אין על מי לסמוך. החלטת קבינט הקורונה לחדש את הלימודים בכיתות א'-ב' לשלושה ימים, בעוד שחבריהם בכיתות ג'-ד' יחזרו לבתי הספר לחמישה ימים, עוררה תגובות של ייאוש בקרב אנשי חינוך, בבתי הספר וברשויות המקומיות. לכל אחד ואחת היה מה להגיד ועם הרבה צער.  זה לא עזר להם. ראש הממשלה נשאר בשלו.

לאור אוזלת ידה של מערכת החינוך, התעוררו מנהלים וראשי רשויות מקומיות והודיעו כי כיתות א'-ב' יחזרו ללמוד חמישה ימים בשבוע בבתי הספר, ללא עזרתו של משרד החינוך. כאמור, לצד זה העלו ראשי הרשויות המקומיות את הדרישה לקבל לידיהם את האחריות על הפעלת בתי הספר. הגדיל ועשה ראש המועצה האזורית הגליל העליון, גיורא זלץ שלא המתין להחלטה זו או אחרת ונערך מבעוד מועד. ''השלמנו היערכות שתאפשר לימודים בכיתות א-ב בקפסולות, כמו לתלמידי ג-ד, 5 ימים בשבוע'', פרסם זלץ בדף הפייסבוק שלו כבר לפני מספר ימים. זלץ הוסיף כי יחד עם צוותי החינוך, תמשיך המועצה לחזק את המערכות הקהילתיות בכל קיבוצי המועצה, שם יינתן מענה חינוכי ויצירתי לכלל הילדים בימים אלה. כך בדיוק היינו רוצים לראות ההנהגה שלנו.

לא יושבים על הגדר, לא מתבכיינים בסגנון 'אכלו לי שתו לי', פשוט קמים ועושים. הרי לא מדובר בשיגור לירח, בסך הכל להחזיר את הילדים לבתי הספר. ואם באמת רוצים לעשות זאת, אז עושים. יש בתי ספר וכיתות ומורים ועוזרי הוראה וטבע ויער ונחל ופרדס. וזה מה שעשה ראש המועצה גליל עליון, גיורא זלץ. הוא לא חיכה לביבי ולהקתו. הוא פשוט לקח את המושכות והנהיג. בדיוק מה מנהיג צריך לעשות. עכשיו נמתין להתפתחות, רק שלא יקראו לו ולאחרים מורדים ויענישו אותם, אותנו ואת הילדים. הרי בזה הם מתמחים בהצטיינות יתרה, כל החבורה הזו של ראש הממשלה ונתיניו. צילום/ דוברות הגליל העליון